Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Rychlovarné konvice

Jak vybrat rychlovarnou konvici?

Rychlovarná konvice neodmyslitelně patří ke každodenním pomocníkům v domácnosti. Využijete ji při dělání kávy, čaje, ale také při vaření. Zkrátka vždy při potřebě rychle převařené vody. Na trhu je velice pestrý výběr, co se týče velikostí, vzhledu, typů a značek.

Rychlé odkazy:

Nerezové rychlovarné konvice
Rychlovarné konvice s obsahem do 1,2l
Rychlovarné konvice do 500 Kč
Nejoblíbenější rychlovarné konvice

Odkazy na konvice osvědčených výrobců: Tefal,Philips, ETA, Bosch

 

Jaký zvolit objem rychlovarné konvice?

Objem záleží na tom, kolika osobám bude konvice sloužit. Jste-li v domácnosti dva, stačit vám bude bohatě konvice s objemem do 1,2 litru. Jakmile dorazí návštěva nebo je vás v rodině více jak 4 osoby, objem by neměl být nižší jak 1,7 litru.

 

Jaký zvolit optimální příkon?

 

Jaké uložení topné spirály je lepší?

Topná spirála ohřívá vodu - skrytá spirála není vidět,  trochu déle ohřívá vodu, avšak zabraňuje usazování vodního kamene. Neskrytá spirála, rychleji ohřívá vodu, ale nezabraňuje usazování vodního kamene.

 

Není konvice pro mne nebo mé okolí nebezpečná?

Konvice disponují řadou bezpečnostních prvků, díky kterým se z nich stává poměrně bezpečný přístroj, ačkoliv manipulujete s vodou o teplotě 100°C. Bezpečnostní pojistky zajišťují vypnutí konvice ihned po dosažení varu vody či vypnutí v případě, že jste zapomněli dát do konvice vodu.

 

Co ještě byste měli vědět?

Pozornost věnujte další aspektům, se kterými budete přicházet při výběru konvice do styku. Pozor dejte na délku kabelu a k čemu je kabel přiveden, jestli ke konvici nebo podstavci. Praktické je navíjení kabelu jako u Siemens TW 68101. Snadno rozpoznatelný oboustranný vodoznak je velice užitečná věc, což splňuje Morphy Richards 43011. Některé typy konvic nabízejí praktické navíjení kabelu, například Siemens TW 68101, ETA 058190011. V popisech produktů narazíte na pojem vodoznak. Často u něj naleznete přívlastek oboustranný. Jedná se o ukazatel výšky vody. Může být iluminačně osvětlen jako tomu je v případě Morphy Richards 43011. Kromě cvaknutí tlačítka a vypnutím kontrolky nepoznáte, že je voda hotová. Rychlovarné konvice Morphy Richards signalizují var navíc pískáním, což trochu připomíná klasické staré konvice. Pokud vám pískání poleze na nervy, lze zvuk deaktivovat.

Vybrat Rychlovarnou konvici podle parametrů


 

 

Porovnat rychlovarné konvice