Orava VK 3614 W

Materiál nádoby
skleněné

• , zakoupeno v PATRO.cz

• Vršek konvice je opatřen plastem, který je i po několikátém vaření stále cítit.

Měli jsme podobnou konvici, s kterou jsme byli velmi spokojeni. Voda nepřišla nikde do kontaktu s plastem.
    Dno zůstávalo čisté, v tomto zřejmě novějším typu již při prvním převaření stejné vody zůstal na dně nános, který nejde setřít, jako u předchozího typu.
    Chtěli jsme stejnou konvici, na obrázku byla zobrazena, bohužel dorazila konvice s jiným zakončením.

• , zakoupeno v 4home.cz

• Dobrá cena,zajímavý design
  • , zakoupeno v Elektro Oáza

• Vzhled. Uvnitř není žádný plast, takže zdraví nezávadná.
    • Je třeba dávat pozor a nelít ihned po uvaření vody do konvice novou studenou vodu (mohla by prasknout).

Po týdnu používání zatím super, naprostá spokojenost!

Materiál nádoby
skleněné

Rychlovarná konvice ORAVA VK-3614 W skleněná

Skleněná varná konvice - voda uvařená ve skleněné konvici je bez zápachů - varná nádoba na odnímatelném 360 ° otočném podstavci - topné těleso překryté deskou z ušlechtilé oceli - ochrana před ohřevem bez vody - automatické vypnutí - síťová šňůra uložitelná v podstavci Technické údaje: - objem vody max. 1,7 l - napájení: 230V/50Hz, max. 2000W

• , zakoupeno v PATRO.cz

• , zakoupeno v 4home.cz

• Dobrá cena,zajímavý design

• Použitý materiál - sklo, které nepáchne jako tomu bývá u plastových konvic
    • Objem
    • Ploché dno, které lze snadno čistit
    • Nekvalitní provedení

Konvici jsme koupili jako náhradu za skleněnou Etu, která bez problémů sloužila 10 let (pak jsme ji z neopatrnosti rozbili, jinak by pravděpodobně fungovala i nadále). První exemplář Oravy nám sloužil dva roky, aby těsně po záruce praskl umělohmotný úchyt víka, takže konvice se při nalévání samovolně otevírala a hrozilo opaření. Kvůli ceně a také kvůli výrobci jsme zakoupili opět stejnou Oravu. Bohužel od začátku byl problém s vypínáním. Nejprve nefungovala tepelná pojistka - konvice vařila ještě dlouho poté, co se ozvalo charakteristické cvaknutí, jakože se konvice vypnula. Nevypnula = 1. reklamace. Konvice nám byla vrácena jako opravená, ale vypadala spíše jako zcela nová. Tato zase i po vypnutí čas od času stále svítila (modré podsvícení, které signalizuje, že je v chodu) = 2. reklamace. Opět nám ji opravili, ale znova se domnívám, že šlo o zcela nový výrobek, konvice opět nejevila sebemenší známky předešlého užívání. A opět problém s vypínáním. Tato "třetí konvice" čas od času problikávala = 3. reklamace. Nyní nám už napsali, že odstupují od smlouvy, abychom si přišli pro peníze. Takže hledáme jiný produkt.

• hezký desing
    • modré osvětlení
    • získala mnoho obdivovatelů
    • -po pár týdnech začlo blbnout otvírání na nalévání vody
    • nelze nalévat novou vodu hned po vaření, jinak by mohla prasknout (vysvětlujte návštěvě: vy teď kafe dostanete a vy zase ne)

Konvice se mi zalíbila protože byla v tu dobu nejlevnější skleněnou konvicí. Byl to vánoční dárek pro naši domácnost. Jenže do dalších vánoc se tato konvice nedožila.
    Popár týdnech fungovalo otvíráni jenom když se mu chtělo. Takže když se zrovna nechtělo víko otevřít, tak násilím to nešlo, takže zbývalo jedině nalít prěs výlevku.
    Asi po půl roce když jsem ráno vařil kafe konvice bouchla. Spíž bych čekal že se rozbije konvice, ale ta byla v pohodě, rozbil se podstavec konvice. Vyletěl z něj takový černý knoflík na co se posadí konvice. Když jsme psali na reklamaci tak nám odpověděli že se na konvici můžou podíval, ale máme předpokládat že je to naší vinou. Takže jsme jí tam ani neposílali a konvice letěla. Teď máme https://rychlovarne-konvice.heureka.cz/concept-rk-3030/ a naprostá spokojenost

• , zakoupeno v Elektro Oáza

• Vzhled. Uvnitř není žádný plast, takže zdraví nezávadná.

Po týdnu používání zatím super, naprostá spokojenost!

• - skleněná
    • - pěkný jednoduchý design
    • - protože do jí je vidět, donutí vás to lépe o konvici pečovat
    • - nedovírá víko
    • - opaříte se vylévání horké vody
    • - po zakoupení nějakou dobu nedržel zapínací knoflík, takže se musela konvice hlídat, aby se vám voda uvařila
    • - po nějaké době používání se zapínací knoflík nevypíná a tím dochází k nebezpečným situacím a je nutné konvici hlídat a fyzicky ji vypnout.

Konvice má hezký a jednoduchý design. Není to výrobek u kterého nevíte odkud pochází. Ale bohužel problémy se zapínacím knoflíkem jsou opravdu velké. A vlastně od té doby co jsme konvici koupili ji musíme neustále hlídat - nejprve aby se voda vůbec uvařila a teď aby se konvice vypnula a často dochází k tomu, že se musí vypnout fyzicky. Také je nepříjemné netěsnění víčka, protože si musíte dávat velký pozor, aby vás vycházející pára neopařila. Pokud ale výrobce na těchto dvou vadách zapracuje, byla by to super konvice za rozumnou cenu se zárukou původu.

• , zakoupeno v Elektro Oáza

• Víko konvice špatně doléhá. Při nalévání ohřáté vody teč i mimo
    • "zobáček" a v podstatě je nebezpečí opaření parou.

Výhoda je, že je skleněná a nedochází k uvolňování škodlivých látek z plastů /můj názor/
    Myslím si, že by byla konvice dobrý výrobek, kdyby neměla již popsanou vadu

• , zakoupeno v Elektro Oáza

• Krásné led-diodové podsvícení, pěkný design.
    • Dobrá cena
    • Bohužel nutné časté vyvařování (při tvrdé vodě 1x týdně)
    • Otvírání víka konvice při doplňování vody jde trochu stěží - nutné zmáčknout větší silou (děti by s tím možná měly problém)

Konvice vypadá velmi pěkně, je v přijatelné cenové relaci. Takový standart mezi konvicemi + modré podsvícení jako bonus. Určitě mohu ostatním jen doporučit.

• , zakoupeno v Elektro Oáza

doporučuji. zdravější vaření, ne v odporném plastu či v kovu

• Vzhled
    • Po 14 dnech odešel termostat,
    • 27dní trvala reklamační oprava
    • 20 dní po reklamační opravě nejde zapnout
    • Nikdy nekupujte !!!

Chtěl jsem skleněnou konvici
    Zkušenost hrozná vypínač zlobil týden po opravě
    Ani nepříteli bych ho nedoporučil
    Je to šmejd
    Kupovat hlavně jinou značku